Arrow down Search Shopping cart Link arrow right facebook linkedin facebook messenger mail minus plus Information Location Calendar Home Ticket
  • Beskrivelse
  • Praktisk info
  • Lokation

Foredrag m. Jesper Binzer fra D-A-D.

Jesper binzer om kærlighed, ­SØVNLØSHED OG ENSOMHED. Jesper Binzer har gået til psykolog og clairvoyant og været i regressions­terapi for at lære sig selv bedre at kende og slutte fred med sine ­dæmoner.

I sin nye bog fortæller han også lidt om sine 40 år med D-A-D. Men mest taler han ud om sine 59 år med sig selv. Alt, hvad de har indebåret af misbrug, dårlig økonomi og ­­(eks)koner. Han reflek­terer over, hvad der gør livet værd at leve, hvordan man sætter sig selv fri. Og om styrken i ikke at tage sig selv alt for alvorligt.

Og så understreger han vigtig­heden af at lade hinanden være i parforholdet, at blive ved med at være nysgerrig på verden omkring én - og at have en god pladesamling. Og midt i det hele står han ved, at han stadig kæmper med både kærligheden, søvnløsheden og ensomheden.

 

HUSK AT TILKØB EN LÆKKER SHOWMENU SOM SERVERES HOS:
(OBS. kan kun tilkøbes ved gyldig billet til showet.) 

Unummereret siddepladser. 

Der kan købes snacks og drikkelse i baren. 

Dørene åbner kl. 19.00

------------

Showmenu 
(OBS. kan kun tilkøbes ved gyldig billet til showet.)

Menu: Oksefilet m. garniture, bearnaisesauce og fritter. (eks. drikkevarer) 

Ankomst på Det Mexicanske Bøfhus kl.17:30 og spisning kort efter ankomst ca. kl 18:00 
Gå mod Postgaarden: senest 18:40.
Postgaarden er placeret 140 meter fra restauranten og tager ca. 2 minutter på gåben. 

 



Postgaarden Kalundborg Event og Musikhus
Kordilgade 6B, 4400 Kalundborg