Måske har du allerede set det britiske koncept “Pitch a Friend”?
Nu kommer det endelig til Danmark!
Her pitcher du din single ven- eller veninde til et publikum, der rent faktisk er der for at date dem. Og helt ærligt - hvem sælger os bedre end dem, der kender os bedst?
Vil du gerne date dem, der pitches?
Er du single og nysgerrig? Så er det her for dig.
Du møder op, lærer deltagerne at kende på scenen og får mulighed for at vise din interesse og møde dem efterfølgende. Måske falder der en date af.
Vil du bare have en sjov aften?
Det her er lige så meget et show, som det er dating. Tag en ven med, kom alene eller gør det til en anderledes aften ude og nyd en aften med grin, ærlighed og overraskelser.
Hvad sker der på aftenen?
I løbet af aftenen bliver en håndfuld singler præsenteret på scenen.
Det er deres venner (eller mig), der pitcher dem med både humor, ærlighed og dybde.
Du får et langt mere ægte indtryk, end du gør på en app. Og hvis du er interesseret i den pitchede, kan du udfylde en lille blanket, som ligger på bordene, og så får du mulighed for at aflevere det til den, du er interesseret i. Hvis man ikke er der for at date, er der efter showet mingle, spil og muligheden for at møde nye mennesker.
Der er 10% i baren, og kom gerne i god tid for en god plads, da der ikke er nummerede pladser.
Din vært
Aftenen guides af sexolog, parterapeut og forfatter Patricia Jiménez, som har afholdt speeddating i to år. Jeg sørger for, at vi både har det sjovt og kommer lidt dybere end den klassiske dating-oplevelse.
Vil du pitche din ven til næste event?
Ansøg om at pitche her → KLIK HER
Der er begrænsede pladser, og vi udvælger deltagerne til hver aften og kontakter direkte.
Pssst, du må også gerne pitche og præsentere dig selv.
Billetter
Publikumsbilletterne er delt op i køn, så der er relativt ligelig fordeling af køn til de pitchede blandt publikum. Identificerer du dig som andet, køber du bare en af dem.