Arrow down Search Shopping cart Link arrow right facebook linkedin facebook messenger mail minus plus Information Location Calendar Home Ticket
  • Beskrivelse
  • Praktisk info
  • Lokation

Der findes kun én Mike Tramp.

Efter at have rejst verden tynd i over 45 år og udgivet mere end 30 albums, er Mike Tramp vendt hjem. Ikke bare til Danmark, men helt hjem til sig selv med personlige og traditionsbevidste sange på dansk, der både fortæller historien om den utrolige rejse, han selv har været på, men også helt enkelt om at være et voksent menneske, der er gammel nok til at huske jukeboxe, Jolly Cola og Gasolin’, men stadig er levende, nysgerrig og sulten på livet.

Med det anmelderroste album 'For første gang' fra 2021 og radiohits som 'Vejkort', ”For første gang for altid” og 'Min by' viser Mike Tramp en ny og en helt nøgen og personlig side af sig selv, og det er med sange fra dette album og fra det kommende 'Mand af en tid', Mike Tramp nu er klar til de danske scener sammen med sit band og på sin helt egen måde.

Som Mike Tramp selv synger i en af sine sange: 'Jeg har valgt min vej, og vejen gav mig svar, jeg kom, som jeg var.'

Der findes kun én - og den 20. marts, kommer han på Darling.

Ønsker I at spise i restauranten før koncerten - Se mere under "praktisk info"

 

Koncert menu kr. 295.-

Fællesspisning kl. 18:00 med øvrige koncertgæster

Der kan fra 15. november bookes bord HER

Til spisende koncertgæster, vil der være reserverede pladser til koncerten, så menuen kan nydes, helt frem til koncert start.

Dørene til koncerten åbnes kl. 19:00

Agger Darling
Havnevej 1, 7770 Agger