Arrow down Search Shopping cart Link arrow right facebook linkedin facebook messenger mail minus plus Information Location Calendar Home Ticket
  • Beskrivelse
  • Praktisk info
  • Lokation

Cirkus Panik blænder op med vinterforestillingen “Mormor i hopla”

I vinterferien inviterer Cirkus Panik børn og voksne indenfor til en farverig, festlig og hæsblæsende cirkusoplevelse i Cirkusbygningen i Vanløse. Årets vinterforestilling “Mormor i hopla” er fyldt med energi, magi og klassisk cirkuscharme – for hele familien.

Publikum kan glæde sig til et sprudlende show, hvor luftens dronning Miss Zora svæver elegant gennem luften og tryllebinder salen. Den unge og talentfulde artist Jonathan Bendtsen imponerer og forbløffer med sine numre, mens Poul Panik sammen med Miss Tatiana styrer løjerne sikkert igennem med masser af humor, magi og velkendt cirkuskaos.

Forestillingen rundes spektakulært af med et legendarisk ildshow, der sætter et flammende punktum for en oplevelse fyldt med overraskelser og høj energi. Undervejs sørger kapelmester Jacob Kolkur for den musikalske stemning med swingende rytmer og tidens toneklange, som giver showet ekstra liv.

En forestilling, hvor børn og voksne kan grine højt, holde vejret og nyde cirkusmagi sammen.


Tid & sted

📍 Cirkusbygningen i Vanløse
Skjulhøj Allé 21, 2720 Vanløse

🗓 Spilletider:
• 7. & 8. februar kl. 14.00
• 12. & 13. februar kl. 11.00
• 14. februar kl. 14.00

Dørene åbner 1 time før forestillingen starter. Der vil være mulighed for at købe popcorn og drikkevarer i vores hyggelige cafe. 

Cirkusbygningen i Vanløse
Skjulhøj Allé 21, 2720 Vanløse