Lørdag d. 2. Maj kl. 12:00 til 14:00 kommer ADHD-Coach Daniel
Fra kaos til kontrol Et personligt og ærligt foredrag om ADHD. Hvordan lever man et godt liv med ADHD i en verden, der ofte føles for hurtig, for støjende og for krævende? I dette foredrag deler ADHD-coach Daniel sin personlige rejse fra indre kaos til større ro, forståelse og kontrol. Med både faglig viden og levede erfaringer sætter han ord på det, mange med ADHD mærker, men har svært ved at forklare.
Foredraget henvender sig til:
• voksne med ADHD eller ADD
• pårørende, forældre og partnere
• fagpersoner og andre, der ønsker en dybere forståelse af ADHD indefra
Du kan blandt andet forvente:
• indsigt i, hvordan ADHD påvirker tanker, følelser og relationer
• forståelse for stress, overstimulering og indre uro
• konkrete perspektiver på selvaccept, energi og hverdagsstrategier
• et menneskeligt blik på ADHD, uden skam og uden quick fixes
Foredraget holdes i rolige og stemningsfulde rammer i et tidligere kirkerum, som inviterer til nærvær, refleksion og fordybelse. Der vil være en kort pause undervejs, hvor det er muligt at få kaffe og kage.
Ekstra for deltagere:
Som deltager får du mulighed for at købe Daniels online ADHD-videoforløb med 24 korte videoer, opdelt i 6 afsnit, med 50 % rabat. Et forløb, der giver dig mulighed for at arbejde videre med temaerne i dit eget tempo.